Praca nad publikacją o Ochotniczych Strażach Pożarnych z Gminy Andrychów

20 kwietnia 2022 Praca nad publikacją o Ochotniczych Strażach Pożarnych z Gminy Andrychów
Nieprzerwanie od 2021 r. trwają prace nad przygotowaniem publikacji książkowej, w której znajdą się informacje na temat wszystkich 9. Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie naszej Gminy.

W minionym roku spotkaliśmy się z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych w Roczynach, Zagórniku, Inwałdzie, Sułkowicach Bolęcinie.
Teraz przyszedł czas na spotkania z przedstawicielami OSP z Andrychowa, Targanic Górnych i Targanic Dolnych, Rzyk, Sułkowic Łęgu.

Były to bardzo owocne spotkania. Dużo czasu poświęciliśmy na przeglądanie archiwalnych kronik, fotografii i dokumentów. Wszędzie zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Podczas spotkań rozmawialiśmy z naczelnikami, gospodarzami i prezesami danych jednostek a także zasłużonymi druhami.
Cieszymy się, że OSP angażują się czynnie w powstającą (pierwszą tego typu na naszym terenie) publikację zawierającą informacje o wszystkich działających jednostkach w gminie. To będzie kolejna - piąta już - publikacja z serii "Biblioteka Archiwum Gminy Andrychów", nad którą Patronat Honorowy objął Burmistrz Andrychowa.
Już nie możemy się doczekać - ale narazie mozolnie zbieramy materiały potrzebne do stworzenia książki.

Copyright / Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - Fundacja MEMO

Kreacja weboski.pl