Ewa Partyka - artystka rodem z Andrychowa

07 stycznia 2022 Ewa Partyka - artystka rodem z Andrychowa
Praca nad wydaną przez Fundację "Memo" w ramach "Biblioteki Archiwum Gminy Andrychów" książką o Grupie Twórców "MY" wymagała zaangażowania wielu osób.


Jedną z nich była niewątpliwie artystka Ewa Partyka, która pracowała w zespole osób odpowiedzialnych za kształt publikacji. Gromadziła, opracowywała i przygotowywała do druku fotografie zamieszczone w książce. To niezwykle skromna i utalentowana osoba, która z pasją zajmuje się sztuką. Urodziła się w 1960 r. w Wadowicach. W 1979 r. ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie. Pięć lat później zostaje absolwentką Politechniki Śląskiej - kończy studia na Wydziale Architektury. Członkinią Grupy Twórców "MY" zostaje w 2016 r. Z pasją zajmuje się rysunkiem, pastelami olejnymi i akwarelą.

Zapraszamy do wsyłuchania wywiadu z Ewą Partyką, w którym opowiada o początkach swojej przygody ze sztukami pięknymi a także o tym jak się znalazła w Grupie Twórców "MY". Wspomina swego męża śp. Tomasza Partykę, opowiada o swojej twórczości i o współpracy z koleżankami i kolegami z Grupy i o swojej głównej pasji - akwareli.

W naszym archiwum znalazło się również ponad trzydzieści interesujących fotografii z kolekcji rodzinnej artystki - zachęcamy do zapoznania się z nimi.Copyright / Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - Fundacja MEMO

Kreacja weboski.pl