"MY...i nasze pasje" - Biblioteka Archiwum Gminy Andrychów

16 grudnia 2021 "MY...i nasze pasje" - Biblioteka Archiwum Gminy Andrychów

Dziś mamy ogromną przyjemność zaprezentować jedną z naszych publikacji z serii „Biblioteka Archiwum Gminy Andrychów".

Chodzi o książkę ukazującą historię Grupy Twórców "MY", wydaną przez Fundację "Memo", która prowadzi również Archiwum Gminy Andrychów. Nad całą serią wydanwiczą Patronat Honorowy objął Burmistrz Andrychowa.

Autorem wszsytkich okładek z serii jest Bartosz Rejmak, z którym Fundacja współpracuje od dłuższego już czasu. Nad składek książki o Grupie pracowała utalentowana Żaneta Strawiak-Pulkowska.

Jak już wielokrotnie informowaliśmy w prace nad książką zaangażowali się czlonkowie i członknie Stowarzyszenia Grupa Twórców „MY” a także przedstawiciele i sympatycy Fundacji.

Poniżej prezentujemy fragment ze „Słowa wstępu” autorstwa Lesława Najbora – Prezesa Stowarzyszenia, ufamy, że zachęci to wszystkich pasjonatów rodzimej sztuki do zapoznania się z książką:

„Osoby zrzeszone w Stowarzyszeniu Grupa Twórców „MY” to postacie barwne i ciekawe. (…) Każda z nich ma własną wizję tego, co chciałaby stworzyć. Potrafią wychwycić najpiękniejsze przejawy natury, dokładnie postrzegając i analizując otoczenie. Wszyscy, którzy malują, rysują, haftują, rzeźbią, piszą, fotografują, poddani są całkowicie miłości do tworzenia. (…) Nic nie może skrępować nam zmysłów i artystycznego myślenia, gdyż mamy własne poczucie piękna i wyobrażenie świata. (…) Liczne nagrody i wyróżnienia, jakie zdobyli nasi członkowie, świadczą o wysokim poziomie artystycznym Grupy.

Wiele osób zadaje mi pytanie, jak to się dzieje, że przetrwaliśmy nieprzerwanie już prawie pięćdziesiąt lat. Odpowiedź jest jedna. Nie interesują nas sympatie polityczne członków, wyznanie i inne sprawy. Złączeni jesteśmy wspólną pasją tworzenia – i to jest najważniejsze.

Stronice tej książki – diariusz z wędrowania przez niecodzienność ludzi wrażliwych, myślących i twórczych.”

Książka została podzielona na trzy główne części. W pierwszej prezentujemy historię Grupy Twórców MY napisaną przez historyka Darię Rusin. W drugiej przedstawiamy sylwetki artystów niegdyś związanych z Grupą. W ostatniej krótkie biogramy aktualnych członków wraz z ich fotografiami i reprodukcjami prac.

Cieszymy się, że mogliśmy współpracować przy tworzeniu tej książki ze wspaniałymi, pełnymi pasji i miłości do sztuki osobami. Życzymy Grupie Twórców MY wszystkiego najlepszego z okazji zbliżającego się Jubileuszu 50 – lecia powstania. My już dziś zaczynamy świętować!

Osoby zainteresowane publikacją prosimy o kontakt: fundacjamemo@gmail.com lub o WYPEŁNIENIE FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO

Zapraszamy do lektury.

Copyright / Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - Fundacja MEMO

Kreacja weboski.pl