Wspomnienia Państwa Potempów

19 listopada 2022 Wspomnienia Państwa Potempów
W Roczynach od pokoleń rodzina Potempów zajmuje się udzielaniem pomocy tym, którzy cierpią na dolegliwości związane ze złamanymi czy zwichniętymi kośćmi.

Pan Ryszard podczas spotkania opowiada o rodzinnej tradycji ale nie tylko. Zajmował się on bowiem przez większość swego życia m.in. sprawami związanymi z muzyką. Wywiad z Ryszardem Potempą podzielony został na dwa odrębne nagrania. W pierwszym - opowiada o Domu Kultury Dzieci i Młodzieży, który działał w Pałacu Bobrowskich w Andrychowie. Opowiada o swojej wielkiej pasji – muzykowaniu, wspomina przy tej okazji andrychowskich muzyków i nauczycieli muzycznych oraz zespoły muzyczne. Mówi o życiu rozrywkowym Andrychowa, wspomina dancigi i zabawy w andrychowskich lokalach w latach 70- tych. Opowiada o zespole „Efekt”. W wywiadzie drugim - opowiada o swoim dziadku, który był prekursorem tradycji rodzinnej, z której Potempowie są znani w regionie i poza nim: nastawiania kości i stawów po złamaniach.

Z kolei Krystyna Potempa - opowiada o swojej długoletniej pracy jako pedagog w Andrychowskim szkolnictwie.

Zapraszamy do posłuchania ciekawych historii...

fot. R. Pazdur