Wspomnienia Marii Pytel-Skrzypiec kustosz Izby Regionalnej Ziemi Andrychowskiej

14 października 2022 Wspomnienia Marii Pytel-Skrzypiec kustosz Izby Regionalnej Ziemi Andrychowskiej
Maria Pytel Skrzypiec członkini zarządu Towarzystwa Miłośników Andrychowa oraz kustoszka Izby Regionalnej Ziemi Andrychowskiej to postać nietuzinkowa. Pasjonatka i znawczyni lokalnej historii, która uratowała przed zniszczeniem wiele dokumentów i pamiątek.

Zapraszamy do wysłuchania ciekawego wywiadu, w którym Maria Pytel-Skrzypiec opowiada o początkach Towarzystwa Miłośników Andrychowa i Izby Regionalnej w Pałacu Bobrowskich, ale także o swojej rodzinie, szczególnie o historii swojego pradziadka. Wspomina pierwszy andrychowski klub młodzieżowy "Iskierka", opowiada o życiu klubu: o zabawach, dansingach. Wspomina lokale rozrywkowe w mieście: powojenny szynk „u Rokowskiego” na ul. 1 Maja, „Bar pod Biczyskiem” który miał przedwojenną historię, „Zacisze” i „Wiarusa”, a także pierwszy Bar mleczny na ul. 1 Maja i zakład garmażeryjn PSS-U, na koniec mówi także o innych barach mlecznych i klubach zakładowych.
Takie rozmowy nie zdarzają się co dzień! Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas.

Poniżej prezentujemy fotografie autorstwa Reginy Pazdur wykonane podczas wspólnych działań na rzecz Towarzystwa Miłośników Andrychowa. Pani Maria Pytel-Skrzypiec to tytan wytrwałej pracy! Jest się od kogo uczyć...

Copyright / Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - Fundacja MEMO

Kreacja weboski.pl