Koło Gospodyń Wiejskich w Sułkowicach Bolęcinie

20 czerwca 2022 Koło Gospodyń Wiejskich w Sułkowicach Bolęcinie
W czerwcowy, burzowy czas spotkaliśmy się z przedstawicielkami Koła Gospodyń Wiejskich w Sułkowicach-Bolęcinie by porozmawiać o historii koła i zmieniającym się krajobrazie wsi.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Sułkowicach Łęgu: Zofia Mizera, Anna Buda, Zofia Oboza, Kazimiera Borgosz, Maria Warchoł - opowiedziały nie tylko o swoim KGW, ale również wspominały koleżanki, opowiadały o dawnych strojach kobiecych, kulinariach (np. gulaszu transylwańskim). Mówiły o pomocy KGW przy budowie kościoła na Bolęcinie, opowiadały o dawnych weselach i weselnych muzykantach z okolic, a także o zwyczajach i obrzędach podczas burzy oraz świąt. W swoich wypowiedziach poruszały temat rozwoju wsi i pochodzeniu ludzi w niej mieszkających, o dawnym życiu społecznym i rodzinnym na Bolęcinie, o skubaniu pierza i przędzeniu wełny, o prowadzeniu gospodarstw kiedyś i teraz, o młynie na Bolęcinie u Antoniego Koczura.
Dziękujemy za spotkanie i gościnę w odnowionych wnętrzach i zachęcamy wszystkich odwiedzających strony archiwum do odsłuchania wywiadu.

fot. Członkinie KGW podczas wywiadu przeprowadzanego przez Reginę Pazdur, fot. M. Kudłacik

Copyright / Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone - Fundacja MEMO

Kreacja weboski.pl